MANDALY ELIZABETH PETROVSKÉ

Mám tu čest představit Vám kamarádku, spřízněnou duši a též velmi talentovanou tvůrkyni mandal. Eliška maluje mandaly, tvoří je na míru a jsou velmi láskyplné a léčivé, zkrátka takové, jaká je ona sama.. a co Eliška o sobě říká?
 

"Jmenuji se Eliška Petrovská. S mandalou jsem se poprvé setkala před několika lety. Bylo to v době, která byla pro mě trochu složitá. Moje kamarádka mi přinesla knihu s předlohami mandal k vybarvování a popisem, o čem mandala je. Pustila jsem se do vybarvování a zjistila jsem, že mě to moc baví a jednoduše mi to dělá dobře. Přestože to pro můj analytický mozek bylo nepochopitelné, ty chvíle s pastelkami byly pro mne léčivé. Často jsem si říkala, že bych jednou chtěla umět takové krásné mandaly sama vytvořit. Ve skutečnosti jsem ale nikdy nevěřila tomu, že by se mi to mohlo podařit. Jednou nastal čas, kdy jsem konečně měla odvahu to zkusit. Nemám žádné výtvarné vzdělání, ale pustila jsem se do toho s chutí.

Bylo to jako s chůzí u malého dítěte. První krůčky byly nejisté a nesmělé. Sama jsem ale byla velmi překvapená, co mi pod rukama vzniká. Toto překvapení nemizí ani teď. Mandaly ke mně přicházejí různými způsoby. Někdy si jen tak sednu nad bílý papír s černým kruhem uprostřed, poprosím, ať přijde to, co je třeba a čekám, co se bude dít. Světe, div se! Ono se vždycky něco děje. Většinou je to vzrušující a napínavé, jelikož nevím, k jakému výsledku všechny ty čáry, barvy a vzory povedou. Je to pro mnoho lidí nepochopitelné, ale tvorba mandaly mě nějakým zvláštním způsobem uklidňuje. Mandala je protipól k mému zaměstnání, které je spojeno s logikou, analýzou, počítačovými programy, pamětí a čísly.

V poslední době vnímám, že mandaly vlastně ani nejsou moje dílo a jsem moc vděčná za to, že skrze mne mohou vzniknout, i za to, že mám ve své blízkosti bytosti, které mě v malování podporují. Zjistila jsem, že lidé v sobě mohou mít i po desítky let skryté talenty, o kterých vůbec netuší, že je mají. Nikdy není pozdě začít!!!"

A pod to se podepisuji. Máte-li zájem Elišku kontaktovat a objednat si u ní mandalu, zde jsou její stránky:-).

    https://mandaly-eliska.webnode.cz/