Hra mysli... horoskop na týden od 8.9.-14.9.2014 Petra Nel Smolová

08.09.2014 08:03

Tento týden je na první pohled horoskop vcelku harmonický a nenáročný. Hlavním tématem bude hra mysli a podle toho, jak prohlédneme hru mysli, se dále projeví pozitivní aspekty. Ale je to jen na první pohled, věci nejsou takové, jaké se zdají být, protože nás chtějí zmást, abychom nebyli bdělí. V nitru se objevuje přetlak myšlenek bez udání příčiny zvenčí. Kolem vás se nic závažného neděje, ale uvnitř se stále něco děje a řeší…

Silným aspektem je úplněk 9. 9.2014, který „zabarví“ prožívání v období 8. – 10. 9. v daném tématu úplňku. Následně na to se projeví velký nápor Uranské energie a zásahu přírodního zákona ve dnech 10. a 11. 9. 2014.

Nyní vše prochází skrze tělo, objevují se nemoci, únava nebo problémy s penězi a hmotnými věcmi. To je známkou, že vše jde až do podstaty buněk, do nejhmotnější úrovně.

Slunce v Panně v opozici na Chirona 7. – 12. 9. zviditelňuje bolestné téma duše: osamělost, ztracenost a odpojenost od celistvosti. Černá Luna ve Lvu symbolizuje vyčlenění z blaženosti, které někde v nás vzniklo z postoje: já nemohu být dítětem božím, já si nezasloužím být jedno s Bohem, já se trestám, a proto jsem se oddělil od Boha – a spoustu jiných postojů, které si individualizované malé já vytvořilo, když odcházelo z celistvosti na zem. Nejbolestivějším tématem je vydělenost, oddělenost. Může se stávat, že procházíte hezkými událostmi, ale vy je necítíte, neprožíváte, protože se muselo zavřít srdce, aby člověk neprožíval bolest, ale tím se srdce zavřelo i radosti a lásce.

A právě díky pozici Slunce a Chirona se tato zranění objevují a zesilují toto téma úplňku, protože Luna přichází do konjunkce s Chironem v Rybách a Slunce tento prožitek odhaluje. Můžeme projít prožitkem ztracené duše, zapomnění, nemožnosti prostoupení, spojením se s ničím (ani s pocity, ani s člověkem či jemnohmotným světem…)

Ztracená duše mezi světy a to může zaktivovat paniku, zoufalství a strach.

Všechny duše mají v paměti tento zápis.

Uvědomte si, že to není pravda tohoto okamžiku. Je to emoční hra. I toto je zápis v lidské přirozenosti. V této chvíli můžete nahlas říci: „Mé srdce (duše) patří světlu“, a propojit se se Sluncem. Nebo použijte nějakou mantru, která vás propojuje se světlem. Nebo jít do přírody a uvědomovat si, že jste její součásti a jen být.

Toto prožívání je jen „emoční hrou „ a hrou mysli. A vy nejste emoce a ani mysl. To není vaše pravá podstata! Vy jste čisté vědomí, a proto se na emoce a myšlenky dívejte jako na projekční plátno.

Merkur je v kvadratuře s Plutem, mocenská hra mysli. Mysl je velmi aktivní a potřebuje ovládat, kontrolovat a dosáhnout svého. Je potřeba zmínit, že myšlenky, které se vám objeví, ne vždy pochází z vás. Vyvoláním strachu, obav, vzteku se stáváte ovladatelní a manipulovatelní. Dívejte se na své myšlenky, že nejsou vaše, pozorujte je. Nechte je projít jako chodce, který prochází kolem vašeho domu. Vyhněte se posuzování myšlenek a zkoumání. I taková myšlenka existuje. A usmějte se.

Nadále se budete dostávat do situací a okolností, které budou „nahrány“, abyste to tak viděli, aby to tak vypadalo. Proto je potřeba hodně bdělosti, abyste rozpoznali a hlavně se vyhnuli vtáhnutí do nejasností, domněnek a zvláštních her, kde hlavní slovo má iluze a pokřivení.

V poslední době se objevuje prožívání hodně temných stránek v sobě, pud sebezáchovy vynáší i ten nejhlubší pocit schopnosti druhého zabít. I to každý má v sobě, jen si to přiznejte. Neodsuzujte se za to, vyhněte se strachu ze sebe, pocitu viny, že jste takového pocitu schopni. Je to ve škále možností v lidské přirozenosti. Tak to je. Když to máte přijaté, pak tím pádem svobodné a vy se rozhodujete, že již tím nejste ovládáni. Pak v jednání s druhými projevujte, prociťujte laskavost. Velkou milostí je, že tyto pocity prochází jen skrze sny. Děkujte za ně.

V horoskopu je dostatek podpory udržet si schopnost vidět za závoj iluzí. Stále působí harmonický aspekt Jupitera s Uranem, který vede k růstu, expanzi a vývoji. Aspekt štěstí, hojnosti, vývoje vědomí, odhalení pravdy, nové ideje, nové příležitosti.

Merkur v opozici s Uranem 9. – 17. 9.: Merkur je nižší mysl a Uran je vyšší oktáva Merkura, tedy vyšší mysl (vědomí). Do konfrontace se dostane nižší mysl s vyšší myslí. Uran přináší jiný pohled, pravdivý pohled a ukáže, že je vše jinak. Uran je změna, osvobození skrze chaos, rozbití starého mechanismu nižší mysli. Uran je PRAVDA.

Můžete pociťovat velké bolesti hlavy, napětí, neklid, nesoustředěnost, nespavost.

Můžete mít pocit, že místo hlavy máte otevřený trychtýř a vaše mysl nemá ohraničení, což může způsobovat pocit zmatku a pocitu: nic nevím. Tok informací bude tak velký, že pustíte analyzování, potřebu všemu rozumět a hledat řešení. A vy si prožijete chaos, prázdnotu mysl. Pokud to tak bude, radujte se, protože jste vystoupili z nižší mysli.

Je potřeba dávat velký pozor na silnicích. Objeví se hodně nehod, úrazů, řezných ran, technických poruch, spálení elektrických přístrojů.

Na přelomu 10. a 11. 9. bude tato energie nejsilnější. V noci se mohou objevit sny, které odhalí pravdu, někteří budou trpět nespavosti a přebytkem energie, kterou je potřeba dát do tvůrčí práce. Vize, vhledy a nápady si zapisujte. Objeví se náhlá uvědomění, propojení souvislostí a odhalení pravdy. Náhlé změny.

Zároveň je možnost projevení rebelských sklonů, unáhlených reakcí a nečekaných kroků. Výbuchy emocí.

Venuše se 11.-18. 9. dostává do trigonu s Plutem: prohloubení lásky, intenzivní prožívání citů a velký vliv působení ženské energie Lásky. Když v této době dokážete posilovat Lásku a vysílat ven, dokážete rozvibrovat kolem sebe i toto téma ve svém okolí.

Slunce v sextilu se Saturnem pomáhá udržet pevnou půdu pod nahoma. Cesta vědomého člověka je praktikování. Umění zacházet sama se sebou a prakticky konat, a pak uvést do hmoty.

Jsme vedeni několikanásobně více pracovat se svými emocemi, myšlenkami, abychom se udržovali v čistotě a odolali strachu a úzkostem. Proto můžete mít větší potřebu meditovat, vyhledávat vědomé lidi, být na Slunci a očišťovat se vodou, být v přítomností vody, v přírodě, v tichu.

Na konci vlastně zjistíte, že se vlastně nic tak moc nedělo, jen to byly velmi aktivní programy Matrixu.

Věnujte pozornost světlu, lásce a usmívejte se na druhé.

Petra Nel Smolová


UPOZORNĚNÍ:
Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. Zdroj: www.astrologiepetranel.cz. Autor článku: Petra Nel Smolová.

—————

Zpět