HROMNICE...horoskop na období od 2.2. - 8.2.2015 Petra Nel Smolová

04.02.2015 10:11

Hromnice, které jsou 2. 2., symbolizují den zasvěceného života – Uvedení Páně do chrámu.

Svátek připomíná událost z evangelií (Lk 2,22-38), kdy Ježíšova matka Maria přinesla podle židovského obyčeje svého syna čtyřicátého dne po narození do jeruzalémského chrámu, aby jej zasvětila Bohu jako prvorozeného. Zde se setkává s prorokyní Annou a spravedlivým Simeonem, který Ježíše nazval „světlem osvícení národů“.

Tento den je silný a člověk může mít prožitek ujasnění, blesk z čistého nebe ve svém vědomí, pocitu, myšlence. Ozývá se vyšší vědomí v člověku, které můžete vnímat, když se ztišíte a jste jen sami se sebou.

Nastává úplněk 3. 2., kdy se propojí mysl ze srdcem.

Dobíhají aspekty z minulého týdne a k tomu se přidává Slunce ve Vodnáři v opozici s Jupiterem ve Lvu. Nalezení rovnováhy srdce a mysli, nové kroky dělat s radostí, důvěrou a ze srdce. Důležité je udržet rovnováhu, nic nezveličovat a nic neshazovat. Jupiter ve Lvu je nebezpečím na zveličování ega nebo podceňování se. V tomto týdnu máte možnost díky Slunci ve Vodnáři udělat změny, inovace, nové kroky, nové začátky. Vodnářský princip by měl být opatrný na přehánění své nezávislosti. Mohl by tím ztratit i to, o co by nechtěl přijít.

Tento aspekt bude ovlivňovat všechny, ne jen Vodnáře. Opusťte „chtění více, než je v dané chvíli možné“. Buďte vděční za to, co máte, oceňte to a buďte trpěliví v tom, kde se chcete rozvíjet. To, že něco nepůjde tak hladce, jak byste chtěli nebo si představovali, je zkouškou, která vede k ryzosti srdce. Jak moc o danou věc stojíte a co jste ochotni udělat pro to, co chcete rozvíjet? Je to pravdivé? Je to hluboké? Nebo je to jen váš rozmar. Retrográdní Merkur se dostává do harmonického aspektu se Saturnem do 10.2. Mysl je hluboce soustředěna, prochází zralostí, ujasněním, které se ještě děje v tichu, v samotě, soustředění. Dochází k prohloubení, zmoudření, které zraje. Něco nového ve vás zraje. To, co bude trvalé, pevné a moudré. Zatím se to děje skrytě. Po 11. 2. přestane být Merkur retrográdní, a tím se bude moci vše projevit, realizovat, zhmotnit.

Venuše v Rybách se dostává do konjunkce s Chironem 5. – 12. 2. Jak muži procházeli léčením a nalézáním svého posvátného bojovníka, tak také ženy si v této době budou procházet léčením. Mají v sobě nalézt svou Bohyni lásky. Ženy se dotknou své chudinky, své zraněné ženy. Buď v ní můžete zůstat nebo si svá zranění můžete přiznat, pojmenovat, přijmout a opustit. Pak se dostanete ke své Bohyni, která miluje samu sebe a tím miluje ostatní a umí léčit svou něhou, laskavostí a Láskou.

Přeji vám laskavý týden.

Nel


–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

UPOZORNĚNÍ:
Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. Zdroj: www.astrologiepetranel.cz. Autor článku: Petra Nel Smolová.

 

—————

Zpět