RITUÁL OHNĚ..PŘIDÁNY FOTKY DO FOTOGALERIE..

26.08.2015 15:53

8.8.2015, kdy v součtu rok je též číslo 8, jsme zažili Rituál Ohně s mongolskými šamany. Prezidentem Asociace mongolských šamanů panem Chuluunem Chinbatem a paní Otgongerel Khatuu. Dva šamani, v tak silný den.. Navíc byl vyhlášen zákaz rozdělávání ohňů:-))...A přesto se rituál uskutečnil...

Západní člověk analyzuje - vedro - pozor -  nebezpečí - požár - zákaz!! Kdežto východní kultura říká....neboj, klid, přírodní síly jsou nám nakloněny. Vždyť co by to bylo za šamana, který by NEVĚDOMĚ a to zdůrazňuji, způsobil požár.. A v tomto se nesl celý den.. Bylo zajímavé, že jsme po celý čas vystavovali svá těla ostrým paprskům slunce a nikomu z přítomných to nevadilo.  Sešlo se nás opravdu hodně a těžko říct, zda nás přivedla zvědavost, víra, úcta, touha po poznání.. Myslím, že každý dostal to, pro co si přišel. Pro informaci, pro prožitek. A že jich bylo.  Ať to byla síla a projev neviděného světa našich předků, jejich vzkaz pro nás,  či obdarování místa, kde sídlí naše duše a pochází život.... Vše bylo velmi intenzivní... A na závěr přátelské posezení s paní Khatuu.. Moc jsme si to užili... a tak ve fotogalerii najdete pár záběrů z našeho dne.

P.S. Budou-li nám přírodní síly dále nakloněni, příští rok se uskuteční další rituál a to rituál USMÍŘENÍ S ELEMENTÁRNÍMI DUCHY a že to bude něco!! Citlivky, předsudkáři a kritici nechť zůstanou doma, protože když jsem viděla fotky z rituálu, které se dělá v Mongolsku, to jsem si říkala, že už je jiný level.. a jak jsem byla informovaná, jde o rituál, který od šamana vyžaduje absolutní soustředení, nesmí při něm udělat chybu a v Mongolsku jej umí právě pan Chinbat. Tak si na něj počkáme...to až opravdu za rok.

—————

Zpět