ROK DŘEVĚNÉ KOZY...

18.02.2015 20:22

Tak už je to tu...rok Dřevěného koně, který si to pádil hlava nehlava, končí...přichází Dřevěná koza, poklidnější, mírumilovnější....jakýže bude rok pod její vládou...no, posuďte sami :-)

Koza – čínsky 山羊 Shānyáng
Připravme se, podle východních kalendářů přichází rok Dřevěné Kozy (ovce, ovečka, beránek) a to 19. února 2015. Bude trvat až do 7. února 2016. Po rychlém roku Koně nás čeká poněkud klidnější období.

Koza v čínské mytologii je symbolem mateřství, klidu, pokoje a harmonie. Rok Dřevěné Kozy je nejpříznivějším obdobím pro početí a porod dítěte. Děti v tomto období narozené budou obdařeny uměleckými schopnostmi, mají střízlivý náhled na svět a na život.

Zrozenci v roce Kozy se obvykle stávají podnikateli, politiky a herci.
Rok Kozy by se měl nést ve znamení mírumilovnosti, klidu, harmonického soužití, průzračnosti v myšlenkách i činech a také kompromisu. Symbolizuje energii Yin. Nálada v roce 2015 by se tudíž měla obecně řídit těmito silami.

Prvek dřeva působí takovým způsobem, že zaručuje v roce Kozy úspěchy lidem pracujícím v oblastech věd a uměleckých směrů. V tomto roce mohou vzniknout úžasná umělecká díla a objevit se skvělé a významné vědecké objevy, vedoucí k pokroku celého lidstva, a to zejména v chemii a lékařství. Dřevo je symbolem růstu, vytrvalosti, síly a rozvoje. Symbol stromu symbolizuje zakořeněnost, ctění tradic a úctu k hodnotám.

S příchodem roku Kozy dojde u mnoha zástupců znamení zvěrokruhu k mnohým pozitivním změnám. Z Kozy vyzařuje vždy spokojenost a pohoda. Bez ohledu na možná nebezpečí je Koza ve svém nitru šťastná a její dobrá nálada ovlivní celý čínský rok, který je v jejím znamení. Nastávající doba slibuje mnohá překvapení, příchod zajímavých možností a příležitostí k prožití nového. Dřevěná Koza přinese mnoho inovativních nápadů v podnikání, pro ty, kteří se touží posunout kupředu, bude tento rok ideálním pomyslným můstkem k pohybu vpřed a vítězství.

Ti, kteří budou schopni v tomto roce tvrdě pracovat, dostanou velkou možnost se rozvíjet a šplhat nahoru po kariérním žebřičku a změnit svůj život výrazně k lepšímu. Rok Kozy je skvělým obdobím pro výtvarníky, literární tvůrce a skladatele, mnozí z nich budou mít možnost získat v následujícím roce věhlas a uznání.

V roce Kozy bude pozornost hodně zaměřena i na mezilidské vztahy. Je to rok plný nadějí i nových možností. Tento rok je ideální pro práci na nás samotných, na vnitřní práci, práci na vnitřním míru a harmonii sami se sebou a se vším, co nás obklopuje. Toto období nás lehce povede a pomůže dělat velké pokroky na našich tělech i duších bez velkého úsilí. Pokud budeme následovat náš vnitřní hlas a půjdeme cestou míru a proudu života, úspěch je zaručen. Není potřeba žádného tlaku a urputného snažení, naopak jen volně proudit a nechat se s důvěrou unášet naším Vyšším vědomím, které je ve spojení s celým vesmírem a vždy ví, co, kdy a jak.

Přijměme s pokorou všechna požehnání a dary, která nám tento rok 2015 přináší a věřme, že vše, co se na naší cestě objeví je pro naše dobro, pro náš růst a cestou ke spokojenému životu.

Velkým pomocníkem nám tento rok bude jakákoli praxe, která nás rozvíjí, umožňuje nám poznávat sami sebe a rozšiřuje naše vědomí. Učení, které nám usnadňují a harmonizují každodenní život. Inspirací může být cvičení jógy a meditace.

"Štěstí nezávisí na věcech, které máme kolem sebe, ale na tom, jak se na ně díváme."   Lev N. Tolstoj

 

zdroj:www.joga-online.cz

—————

Zpět