ZMĚNA...horoskop na období 30.3.-5.4.2015...Petra Nel Smolová

01.04.2015 08:51

Slunce se dostalo do konjunkce se Sestupným uzlem (Dračím ocasem) a to symbolizuje, že nahlédneme do minulosti, ke kořenu prasíly, prapodstaty naší duše a vědomí…. Odkud vlastně jsem a jakou sílu mám? Slunce se přibližuje k Uranu a přinese to zrychlení, nečekané změny, velké výkyvy, nesoustředěnost , nespavost a sklon k riskování. Snaha prosadit si vše, hned a okamžitě. Příznivé aspekty na Jupitera symbolizují, že tato doba má vést k růstu a expanzi našeho Já (viz.dole). V době Velikonoc se otevírá nová brána vědomí, přílivu energie. Prasíla v nás „nás bude nutit“ nejdříve k pochopení sebe sama a následně k projevení svého Já, k postoji vůči sobě samému, k druhým, k životu. Může to být velmi bouřlivé období, kde padnou masky, lži, iluze a hry. Po Velikonocích, až do 12. 4. probíhá změna. Následně uvidíte vše jinak, sebe, svůj život, druhé a svou cestu. Rozbije se staré „status Q“, nastane chaos a v chaosu se začne tvořit nové. Zmatek a chaos uvidíte kolem sebe, ale nejvíce ho ucítíte v sobě. Na nic nespoléhejte, nic si neplánujte, nic neočekávejte…

Kvadratura od Pluta na Slunce, Uran a Merkur (31. 3. – 10. 4.) – procházíme mocí a bezmocí vůči Osudu. Boj, odpor k Osudu nebo vzdání se, marnost vůči životu. Procházíme naprostým odevzdáním se Osudu a v bolesti máme najít hlubší smysl Bytí, a tím najít skutečnou víru a pravdu v sobě. Teprve pak člověk dojde osvobození. Tím se dostanete za svůj Osud, za svůj kříž. Tím se dostane za „ukřižování Ježíše Krista“.

Úplněk nastává v sobotu 4. 4. Slunce v Beranu v konjunkci s Uranem, Dračím ocasem a Merkurem je v opozici na Lunu ve Vahách, v konjunkci s Dračí hlavou a to vše v harmonickém aspektu na Jupitera. Dle Velikonoc – jak události následovaly – právě v sobotu nastává Ticho – prázdnota. To, co je mezi nádechem a výdechem. A v tomto Tichu a prázdnotě vše umírá a zároveň se rodí nové. Je to velmi silný den a je dobré alespoň nějakou část dne zůstat v tichu, klidu, rozjímání, meditaci… Otevírá se brána, před kterou se dlouhá léta čeká a otevře se na jeden okamžik a pokud zrovna „zaspíte“, pak zase budete čekat… A právě v Tichu a prázdnotě se děje to velké, tak nepatrný okamžik, prožitek, uvědomění, poznání, který dokáže změnit celý váš život. Ať se to uděje ve vás vědomě a pokud budete mít pocit, že nic… Věřte, že se událo a jednou se to zviditelní. Oddej se a budeš veden, nečekej, nesnaž se, jen se oddej Životu, přítomnému okamžiku. Prozřetelnost skrze Tebe koná. Je to o víře a oddání se.

31. 3. vstupuje Merkur do znamení Berana a Mars do znamení Býka. Merkur – mysl, komunikace začne být jasnější, snazší a konkrétnější. Tím, že se během Velikonoc dostane do konjunkce se Sluncem a Uranem, projde též změnou a jiným „nastavením“. Budeme mít větší potřebu komunikovat a všemu porozumět. Důležité je sdílení.

Mars vstupem do Býka podpoří pracovitost, houževnatost, vytrvalost a trpělivost v našem konání.

Slunce v harmonii s Jupiterem ve Lvu (23. 3. – 8. 4.) symbolizuje vývoj, expanzi, která vede přes důvěru, víru, otevřenost, optimismus a šlechetnost. Ctěte své srdce, svou pravdu, kterou vložíte. Projevíte to, kým jste, projevíte své pravé Já bez obav, co na to řeknou druzí. Jupiter přináší lehkost, štěstí a podporuje vývoj, vše se pohne vpřed, najdou se nová řešení. Otevírají se nové dveře… Mějte na paměti, že tady nejste jen sami za sebe a pro sebe. Vaše osobnost, vaše Bytí je tady důležitou jedinečností pro tvoření vyššího záměru vývoje lidského vědomí, které se má jednou plně spojit s vědomím božství – čistým vědomím (Kristovým vědomím).

Přeji vám krásné a požehnané Velikonoce. Radujte se, protože za vším je vždy vzkříšení.

S Láskou Petra Nel

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

UPOZORNĚNÍ:

Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. Zdroj: www.astrologiepetranel.cz. Autor článku: Petra Nel Smolová.

—————

Zpět