Milí přátelé,

v květnu si vás dovoluji pozvat na víkendový seminář Mgr. Petra Vladyky "Angličtina v rytmu a pohybu". Vím, že kurzů angličtiny je kolem vás mnoho, ale troufám si říct, že tenhle není ledajaký. Mgr. Petr Vladyka používá úúúplně jiný způsob učení a vy máte možnost naučit se "fígle" jak na to a stále dělat pokroky, i když zrovna nemáte čas na učení. Petr vám předá netradiční a zapamatovatelnou formu učení, která zahrnuje tvořivé dílny a Komenského Školu hrou. Čekají vás zážitkové metody, využití pravé mozkové hemisféry na bázi superlearningu.  Zkrátka anglickou gramatiku si upevníte tak, že si ji vážně budete pamatovat :-)
 
Seminář je určen pro MÍRNĚ POKROČILÉ dospělé (ne pro děti a mládež do 18 let). Jak zjistíte, že jste právě mírně pokročilí a kurz odpovídá vaší úrovni znalosti anglického jazyka? Je pro vás, kteří již trochu mluvíte, domluvíte se v základních situacích i když trochu „hotentotsky“:-), používáte minimálně základní minulý čas (-ed) zákl.budoucí čas (will), ale neumíte dobře používat čas předpřítomný, kterému se hodně věnujeme zážitkovými metodami.
 

 

ANGLIČTINA V RYTMU A POHYBU

* aneb co vám ve škole neřekli *

 

KDY: 11-13/5 2018, Statek Bernard, Královské Poříčí

(Pátek od 16h-20.30, sobota 9-19.30, neděle 9-17.30h)

Kurzovné: 2.600 Kč

(Pro absolventy kurzu Učení a paměť pravou hemisférou je cena 2.200 Kč a neúčastní se páteční výuky, neboť se bude probírat to, co už z kurzu znáte:-))

 

Přihlašování: Šárka Benešová

www.centrumduchovniobrody.cz, mail: sarka.benesova8@seznam.cz

tel. 603 296 670

 


ANGLIČTINA V RYTMU A POHYBU S PETREM VLADYKOU - 13.-15.5.2018, Statek Bernard, Královské Poříčí, Kurzovné 2600 Kč

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé,

vývojové cykly člověka...co si pod tím představit. Začneme tím, že si uvědomíme, že vesmír se řídí podle určitých zákonitostí a řádu a stejně tak se vyvíjí i člověk.  V životě si procházíme jednotlivými cykly vývoje a každý z nich má svou dynamiku a význam. Poznáme-li tyto cykly, lépe pochopíme, proč se nám v životě děje to či ono. Snadno se orientujeme v sobě, v událostech, které se při těchto cyklech spouští. Můžeme tak pochopit i druhé....Jaké to jsou cykly a jak je poznat, tak to všechno se dozvíme od karmické astroložky Petry Nel Smolové.

 Nezapomeňte si rezervovat svá místa:-)

Těšíme se na vás...Šárka a Nel

 

VÝVOJOVÉ CYKLY ČLOVĚKA s Petrou Nel Smolovou - 10.5.2018, od 17 hodin, Statek Bernard, Královské Poříčí, vstupné 250 Kč

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé, 

už jste slyšeli o rostlince zvané Světelný kořen? Chtěli byste se dozvědět více o jejím pěstování a o její léčivé hodnotě? Rostlinu Světelný kořen znali už naši prapředci a rostla hojně i u nás. My se s ní můžeme navrátit zpět k tradicím a využít její léčivou sílu. Přijďte se dozvědět více o plodině, která může hned z fleku nahradit brambory a pěstovat ji můžeme nejen na zahrádce, ale i na balkóně:-). A to není vše. Paní Jarmila Habrová, která se jejímu pěstování intenzivně věnuje a je skutečně jeho průkopnicí, přiveze i pacibulky a vy si budete moci rostlinku pěstovat. Tak to je mooooc fajn...

Těšíme se na vás...Šárka a Jarmila


PĚSTOVÁNÍ SVĚTELNÉHO KOŘENE S JARMILOU HABROVOU - 24.4.2018, od 17 hodin, Statek Bernard, Královské Poříčí, vstupné 250,-Kč

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé, 

ráda bych vám zpříjemnila čekání na jaro:-). Co takhle se sejít a poslechnout si pohádku O Sněhurce? Ne, nebojte, není to přivolávání zimy, ale pozvánka na setkání a povídání s Pjérem la Šé´zem, kterého vám určitě nemusím představovat. O čem to bude tentokrát? Jak jsem řekla, O Sněhurce:-). A nejen o ní, ale především o tom, že když se čas plodného života ženy nachýlí ke svému konci, stojí před obdobím přechodu. V této době možná začíná objevovat duchovnější potenciál než dosud - Sněhurku. Dokáže odcházející královna uvolnit místo nové? Tak o tom a nejen o tom si budeme povídat. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji a na místě.

Těšíme se na vás Pjér a Šárka 

 


Iniciace zralého ženství-Pohádka o Sněhurce, Pjér la Šé´z - 10.4.2018, od 17.30 hodin, Statek Bernard, Královské Poříčí

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé, v měsíci březnu nás čeká výjimečné setkání! Zajímá vás, jak je možné se samoléčit, jste příznivci samoléčby? Pak si určitě si nenechte ujít přednášku MUDr. Štefana Zakuťanského, slovenského lékaře, chiropraktika, terapeuta, autora knihy "Samoliečebný pud - samoliečba zápalových ochorení (dýchacích, interných pohybových, alergických)". Je tedy objevitelem samoléčebné metody zánětlivých onemocnění a jeho přednášku budou doprovázet praktické ukázky samoléčby. Na přednášce si budete moci zakoupit zmíněnou knihu. 

Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji, popř. na místě. 

Těšíme se na vás....Šárka a Štefan:-)

 

 


SAMOLÉČBA ZÁNĚTLIVÝCH ONEMOCNĚNÍ - MUDR.ŠTEFAN ZAKUŤANSKÝ, 15.3.2018, OD 17 HODIN, STATEK BERNARD, KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé, 

mám pro vás dobrou, skvělou zprávu na měsíc únor. Poslední únorový den se můžeme vidět v Chebu, Galerii 4 na Františkánském náměstí a zaposlouchat se do mystické hudby slovenského multiinstrumentalisty Maoka. Jeho hudbu jste tady u nás mohli slyšet v Letohrádku či v Klášterním kostele v Ostrově. Koncert nese název Hudba vnitřních kraji, který se nemění, ale mění se vždy hudba, kterou Maok hraje...vždyť hudba našeho nitra není nikdy stejná...mění se podle nálady, podle prožitku a vím, že hudba, která vychází z nitra Maoka, je neopakovatelná, mystická, léčivá a pokojná...

Rozhodně si nenechte ujít!! Vstupenky je možno zakoupit u mne a nebo ve studiu Balance v Chebu. Moc se na vás těšíme!!!

Šárka a Maok

 


MAOK - HUDBA VNITŘNÍCH KRAJIN - 28.2.2018 v 19 hodin, GALERIE 4, FRANTIŠKÁNSKÉ NÁMĚSTÍ 30/1, CHEB

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé, 

vím, že je ještě možná brzy, ale neodolám, abych vás už teď pozvala na únorové setkání, na opravdovou hostinu. Hostit budeme Vladimíra Kafku a věřím, že on bude hostit i nás a to moudrým slovem, humorem a nadsázkou. No a na vědomost tuto událost dávám též z důvodu, že o vstupenky bude jistě velký zájem, jak tomu bylo v květnu, takže kdo chce míst své jisté místečko, může již rezervovat:-).

Moc se na vás těšíme, Šárka a Vladimír

 


HOSTINA S VLADIMÍREM KAFKOU - 24.2.2018, od 16 hodin, Statek Bernard, Královské Poříčí

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé,

před koncem roku spousta z nás bilancuje a rozlišuje, co že se nám povedlo více a co zase méně, no a hlavně, co bychom rádi v roce novém…Jestli na naše plány, vize a sny budou svítit ty „správné“ hvězdy, tak to se dozvíme hned zkraje roku nového. Rok 2018 bude mít na starosti Venuše a obecně o ní víme, že je to planeta láááááásky, ale také hodnot, sebe-hodnot, vztahů, nevyjímaje pokušeníJ)) a k čemu nás bude pokoušet? Tak to se dozvíme na setkání s karmickou astroložkou Petrou Nel Smolovou.

 

 

Moc se na vás všechny těšíme...Šárka a Nel

 


Co nás čeká v roce 2018? - 4.1.2018 od 17 do 19 hodin, Statek Bernard, Královské Poříčí

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé,

blíží se čas vánoční, advent a s ním i poslední akce centra v tomto roce. Velice vám všem děkuji za přízeň, kterou centru zachováváte, a je mi ctí a radostí se s vámi i nadále potkávat a poznávat. 
Když jsme na jaře s Karlem Kekešim plánovali koncert, říkali jsme si, jak by bylo příhodné uspořádat z jeho písní koncert v čase adventu...a povedlo se:-).
A tak vás co nejsrdečněji zvu na adventní koncert Karla Kekešiho, kterého znáte i pod jménem Karel Richard Marinov. Koncert je pořádán ve spolupráci s Domem kultury v Ostrově, který nám vyšel vstříc a pro druhý večer adventní poskytl klášterní kostel Zvěstování Panny Marie. Kromě nádherných prostor a akustiky se můžete těšit  na písně vánočně a klidně laděné a samozřejmě, ke Karlovi neodmyslitelně patřící, alikvótní a harmonizující zpěv. 
Jen malinká změna, vstupenky se neobjednávají u mne, ale přímo v online předprodeji DK Ostrov na www.dk-ostrov.cz.
 
KAREL KEKEŠI
TVÁ LÁSKA JE MŮJ CHRÁM
   
KDY: 10. PROSINCE 2017 V 17 HODIN
                       KDE: KLÁŠTERNÍ KOSTEL ZVĚSTOVÁNÍ PANNY MARIE V OSTROVĚ    
 VSTUPENKPY - PŘEDPRODEJ 110 KČ, NA MÍSTĚ 130 KČ 
       ONLINE PRODEJ: www.dk-ostrov.cz 
 
 
     Těšíme se na vás...Šárka a Karel
 
 
 

 


Milí přátelé, 

listopad se blíží a s ním velká to událost v Městském divadle v Sokolově, improvizační představení VIZITA s excelujícím Jaroslavem Duškem, Pjérem la Šéz´em a Zdeňkem Konopáskem. Kdo znáte, tak víte, že Jaroslav Dušek, je skutečně "duší" improvizátor a že je to jeho oblíbená disciplína. A tak se improvizační představení VIZITA stává pokaždé jedinečným, neopakovatelným zážitkem, který byste si vážně neměli nechat ujít. My už jsme letos měli možnost představení shlédnout, ale ručím vám za to, že nás čeká něco nového, protože všichni protagonisté se nechávají unést místem, kde hrají a okamžikem a také námi, diváky. Pamatuji si, že při poslední VIZITĚ se sokolovské divadlo otřásalo smíchem, a tak kdo chce Jardu a kol. vidět opět naživo, v neotřelé zábavě, v salvách humoru a zamyšlení, kdo nevnímá Jardu pouze jako "čtyřdohodáře", kdo není jen ortodoxní sluníčkář a ezoterik  a jeho improvizaci odmítá, a kdo vnímá, že to co Jarda při VIZITĚ v okamžiku vytváří, je skutečně jeho parketa....tak je představení právě pro něj. 

Srdečně vás zveme...Jarda, Pjér, Zdeněk a Šárka 

 


VIZITA - improvizační představení Jaroslava Duška, Pjéra la Šé´ze, Zdeňka Konopáska - 13.11.2017 od 19 hodin, Městské divadlo Sokolov, vstupenka 360 Kč

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milé Ženy,

na měsíc říjen jsem pro vás připravila opravdu výjimečná setkání a příležitost si prožít to nejvíc, co se prožít dá, a to samu sebe. LÁSKA A SEXUALITA, téma tisíckrát vyslovené, milionkrát diskutované, ale známe skutečně podstatu těchto slov? O LÁSCE bylo vytvořeno mnoho iluzí a domněnek. Ve vztazích se ženeme za chimérou, mylnou představou, že naše druhá polovina je v jiném člověku. Jaká je však duchovní pravda? Proč nefungují vztahy, proč končí rozčarováním a zklamáním? Všimněte si, kolik lidí žije v této době osamoceno...Vše je stvořeno dvěma principy - ženským a mužským... A proto v měsíci říjnu přicházím za vámi, milé ženy, s nabídkou unikátního víkendového semináře s karmickou astroložkou Petrou Nel Smolovou, kterou znáte z předchozí seminářů a přednášek. 

Jasné signály, které přichází,  signály toho, co se bude dít, ženám ukazuje tělo. Je to její chrám. Jsme schopny své tělo vnímat, cítit? Na těle máme 12 bran k přijímání energií. Na  semináři se naučíme pracovat s ženským a mužským principem, naučíme se vědomě pracovat s energií našeho těla, jak si díky svému mužskému principu vytvořit bezpečný energetický prostor.  Budeme pracovat na vědomém používání mužského a ženského principu k tvoření svého života. Podíváme se na stín – temnotu mužského a ženského principu.  S tím vším je spojena SEXUALITA. Jak zacházet s naší největší silou, s prazákladní energií života v sobě? Jak fungují energie při spojení muže a ženy? Je však potřeba se připravit na strhnutí závoje iluzí o sobě, o vztazích, o lásce a sexualitě. Cítíte se být připraveny?? Tak pro vás je tento opravdu výjimečný víkendový seminář. 

Podrobnosti k průběhu sdělím vážným zájemkyním. Počet účastnit je omezen. 

Seminář není doporučen pro začátečnice, ale pro ženy, které již na sobě pracují.

Přihlašování do 5. října 2017.


LÁSKA A SEXUALITA - víkendový seminář s Petrou Nel Smolovou, 13.-15.10.2017, Statek Bernard, Královské Poříčí

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé, 

mám pro vás výzvu na měsíc říjen. PŘESTAŇTE BOJOVAT, ZAČNĚTE MILOVAT!! A co se tím myslí? Jde to vůbec realizovat? Celá staletí jsme byli ovlivňováni tvrzeními "kdo z koho, buď anebo". Po mnoha změnách a proměnách lidstva přichází do našich životů nové tvrzení...."přestat bojovat, začít milovat". Co o tom soudí náš oblíbený psycholog Pjér la Šé´z? Přijďte si poslechnout na Statek Bernard. A že jeho vyprávění budou protkána nitkou humoru, o tom není pochyb :-). Nezapomeňte, že na akci je třeba se přihlásit a vstupenky zasílám elektronicky. 

Moc se na vás těšíme!!! Šárka a Pjér

 

P.S. NA PLAKÁTU JE SICE PSÁNO V ÚTERÝ 19., ALE JE TO ČTVRTEK 19.TÉHO!!!!!!!!!!


PŘESTAŇTE BOJOVAT, ZAČNĚTE MILOVAT - Pjér la Šé´z, 19. října 2017, od 17 hodin, Statek Bernard, Královské Poříčí, vstupné 250 Kč

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé,

moc ráda bych vás pozvala na setkání, které sice není zahrnuto v programu centra na měsíc září, přesto mne tato aktivita zaujalo natolik, že jsem si řekla: " Jo,tohle by mohlo lidi zajímat a bavit." Srdečně vás tedy zvu na úvodní seminář, ochutnávku "ZPÁTKY K RADOSTI". Proč zpátky k radosti? Jakože jsme ji ztratili? To ani ne, ale je pravda, že každodennosti či náhlé, silné stresové situace mohou vést k její ztrátě. A pokud se tak stane, jsou tu jednoduché techniky spontánního pohybu, prvků jógy smíchu a aktivní meditace, které navozují uvolnění...tolik potřebné pro navození pocitu štěstí, radosti a získání síly a energie ke zvládání fyzického, mentálního a emocionálního stresu. 

Ten, který nás to všechno bude učit je Vladimír Paleček, socioterapeut, kdy více se o něm můžete dozvědět z 

https://vladimirpalecek-jogasmichu.cz/jogasmichu.html  a   videa jógy smíchu https://www.youtube.com/watch?v=d-Rs6jLqiG8

S sebou: pohodlný oděv, šátek a karimatku.

 

Moc se na vás těšíme a nezapomeňte se, prosím, na akci přihlásit:-)

Šárka a Vladimír

 


ZPÁTKY K RADOSTI - Vladimír Paleček, 14.9.2017, od 17 do 19 hodin, Statek Bernard, Královské Poříčí, vstupné 250,-Kč

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:


Milí přátelé,

co nejsrdečněji a s potěšením vás zvu na koncert slovenského hudebníka a multiinstrumentalisty MAOKa, kterého snad není třeba více představovat... a kdyby přece jen... tak MAOK je hudebník, improvizátor, zpěvák, skladatel, ale především člověk s jedinečným stylem snivých až mysticky laděných skladeb.  Sám o své hudbě říká: „Hudba je pro mne vyjádřením svobody a lásky. Vyjádřením úžasu z tvořivého okamžiku, kdy vzniká krása, která nás může uchvátit a zavést nás do barevného a neustále měnícího se světa naší Duše, anebo v nás může zastavit jakýkoliv pohyb a my se můžeme rozpustit v jediném bodě, v plnosti prázdna, které je zároveň zornicí našeho oka. Může nás zavést do pulzující extáze planoucího Srdce, nebo provést cestou tance a pohybu, kde splyneme se svým tělem v našich vnitřních rytmech. Anebo si jen tak příjemně pospíme“. MAOK je též vyhledávaným autorem filmové hudby, příkladem je soundtrack k filmu Bathory. 

MAOK

HUDBA VNÚTORNÝCH KRAJÍN

KDE: KLÁŠTERNÍ KOSTEL ZVĚSTOVÁNÍ PANNY MARIE V OSTROVĚ

KDY: 31. SRPNA  2017 V 17 HODIN

VSTUPNÉ: 300 KČ

Prodej vstupenek je u mne, tedy nejlépe objednávky mailem na sarka.benesova8@seznam, případně přes přihlašovací formulář, a nebo telefonicky na 603 296 670. A že nemáte váhat, to asi nemusím dodávat:-). Zkrátka, kdo není mimo republiku v daný čas, je srdečně vítán!

Těšíme se na vás... Šárka a Maok

 

 


MAOK - HUDBA VNÚTORNÝCH KRAJÍN - 31.8.2017, v 17 hodin - Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Ostrově, vstupné 300 Kč

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: